تراکت و سربرگ, مقالات

تراکت

تراکت

یکی از ساده ترین و مناسب ترین نوع تبلیغات , تراکت می باشد.تراکت نوعی تبلیغ است که معمولا روی کاغذ A5 چاپ می شود و در سطح شهر پخش می شود.تراکت ها را در جنس های مختلفی می توان به چاپ رساند. تراکت نمایش سریع و ساده ی محصول و خدمات شماست و برای جلب توجه مشتری به کار می رود. تراکت باید به گونه ای باشد که در نظر اول توجه مشتری را به خود جلب کند. معمولا تراکت ها بیشتر در دونوع گلاسه و تحریر هستند که هر کدام دارای گرماژ مختلفی هستند.

زمانی که شما تصمیم به طراحی و چاپ تراکت می گیرید چند نکته مهم می تواند در صد موفقیت شما جذب مشتری را افزایش دهد.این نکات بسیار ساده هستند و به راحتی می تواند بیشترین بازده کاری را از تبلیغات تراکتی داشته باشید.

به طور مثال برای تبلیغات زیاد در سطح شهر شما می توانید از کاغذ تحریر سبک استفاده کنید زیرا هم در هزینه شما صرفه جویی می شود و هم تعداد بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد ولی برای یک شغل محلی بهتر است شما از تراکت گلاسه استفاده کنید که جلب توجه بیشتری می نماید.

طراحی تراکت بر روی کاغذ تحریر بهتر است به صورت خیلی ساده و روان باشد و بهتر است بیشتر به صورت نوشتاری عرضه شود ولی در کاغذ گلاسه شما با طراحی که انجام می هید بیشتر می توانید جلب توجه نمایید. تصاویر و رنگ ها در کاغذ گلاسه زیباتر و شفاف تر دیده می شوند، به همین دلیل در طراحی تراکت برای چاپ روی کاغذ گلاسه دست طراح برای ارائه ی جذابیت های بصری بازتر است.

تراکت ها به دو نوع می تواند برای شما تبلیغات انجام دهند :

1 : معرفی شما

این نوع تبلیغات فقط برای مطرح کردن نام شما و آدرس شرکت یا سازمان شما می باشد تا با تبلیغات دیگر مشتریان شما به راحتی به شما اعتماد نمایند و با شما همکاری کنند.

2 : فعالیت هایی که شما انجام می دهید.

شما فرض کنید که یک موسسه آموزشی دارید و در این موسسه کلاسهای زیادی را می توانید دایر کنید برای جذب دانشجو بهترین راه این است که شما لیست کلاسهایی که دارید را به اطلاع همه برسانید و بهترین کار برای موفقیت شما تراکت می باشد. در این نوع تراکت بهتر است فهرست خلاصه ای از خدمات و محصولات مورد ارائه ی خود را در تراکت عنوان کنید.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط